O sadrových omietkach

Omietky sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých bytov a domov. Svoj príbytok sa snažíme zveľadiť za čo najmenej peňazí, ale pritom vkusne, štýlovo a trendy. Existuje však viacero druhov vnútorných omietok. Ako si z nich vybrať tú najlepšiu?

V stavebníctve pracujeme dlhodobo, máme bohaté skúsenosti, poznáme pozitíva i negatíva daných stavebných postupov i materiálov, preto Vám dávame do pozornosti novú technológiu interiérových omietok.

Najnovším trendom sú sadrové omietky, ktoré majú veľa pozitív a v konečnom dôsledku sú lacnejšie ako iné. Pri svojej jednoduchej kráse a dokonalosti sú veľmi odolné voči oteru či poškriabaniu. Prípadné opravy hladkých sadrových omietok sa dajú jednoducho opraviť. Pri maľovaní máme zhruba o polovicu nižšiu spotrebu maľovky. Omietka je jednovrstvová, vhodná na všetky podklady okrem dreva.

Proces je mokrý, takže nie je potrebné ani žiadne brúsenie. Ba dokonca sú vhodné i pre alergikov či astmatikov.

Aplikovať ich môžeme do rôznych interiérov, ako spálňa, kuchyňa, garáž, pivnica i kúpeľňa.

Najväčší grif je v tom, že aj so zohľadnením všetkých faktorov sú sadrové omietky najlacnejším riešením pre Vaše steny! Ak si porovnáme cenu za vápenno-cementové (štukové) omietky a následné stierkovanie, už sme cenou prekročili sadrové omietky a kvalita štukovej stierky nedosahuje kvalitu sadrovej stierky.

Každému vyhovuje iná, pretože sú rôzne faktory posudzovania, ako napr. odolnosť, cena, estetika a iné. Niekomu sa páči s drsným, inému s hladkým povrchom. Ako sa hovorí: „Koľko ľudí, toľko chutí.“ Preto je ťažké vybrať si tú najvyhovujúcejšiu pre Vás.

Snažili sme sa Vám poskytnúť informácie o sadrových omietkach, no rozhodnutie je však na Vás.